Pestré mozaiky v galérii

V termíne 17. až 23. februára 2020 pripravil Dom kultúry v Čadci – Galéria Čadca tvorivé podujatie pre verejnosť s akad. maliarom Pavlom Muškom.

Pod vedením výtvarníka, autora výstavy Muška 007 tvorili deti a mládež farebné mozaiky. Po vysvetlení postupu zhotovenia mozaiky sa žiaci s nadšením pustili do práce. Mladšie deti vystrihovali a skladali mozaiky z výkresov, farebných papierov a časti kalendárov. Starší žiaci používali náročnejšie materiály: sololit, časti farebných dlaždíc a mozaikové sklíčka. Všetci naplno využili svoju fantáziu a vytvorili jedinečné mozaiky.

Ústretový prístup umelca a vzájomný dialóg s mládežou prispeli k príjemnej atmosfére, ktorá sa celý týždeň niesla galériou.

Žiaci si pod lektorským vedením autora pozreli aj výstavu, oboznámili sa ako vzniká mozaika, čo je to koláž, textilná technika art protis  a čo je to vlastne umenie.

Do podujatia sa zapojilo 183 návštevníkov, školy: ZŠ Čierne – Ústredie, ZŠ s MŠ Podzávoz, Spojená škola Čadca, ZŠ Turzovka, ZŠ s MŠ E. A. Cernana Vysoká nad Kysucou, ZUŠ M. R. Štefánika, ZUŠ Turzovka pracovisko Podvysoká a ženy z MO Živena v Čadci.

Ďakujeme všetkým zúčastneným, osobitne akad. maliarovi Pavlovi Muškovi.