Pavol Muška LXV

Počas Bartolomejských hodových dní bola v Galérii Čadca sprístupnená výstava z najnovšej tvorby akad. maliara Pavla Mušku. Výstava prezentuje 43 výtvarných diel a nesie príznačný názov – LXV. Pavol Muška slávi v tomto roku svoje jubileum – 65 rokov.

Fantastické krajiny, figúry, pocity nekonečnosti a neuzavretia – toto je len zopár dojmov, ktoré v divákovi vyvolajú obrazy z tvorby Pavla Mušku. Diela z rôznych cyklov jeho tvorby ukazujú osobitný vývoj palety a nazerania na témy. Obrazy ponúkajú silné príbehy o zrode, raste a zániku. Ďalšou líniou výstavy sú portréty, ktoré nesú pečať originality a osobného prístupu autora.

Galéria Čadca okrem prebiehajúcej výstavy ponúka školám možnosť využiť priestory galérie na netradičné vyučovanie.  Okrem výtvarnej výchovy môže byť výstava inšpiráciou pri  technickej výchove, dokonca i slovenskom jazyku – tvorba slohových prác.

K dispozícii sú pre deti sedáky, na ktorých môžu pracovať.

Bližšie informácie Vám radi poskytneme na vyššie uvedených telefónnych číslach, alebo prostredníctvom e-mailu info@mestocadca.sk.

Srdečne pozývame a tešíme sa na Vašu návštevu.

Otváracie hodiny Galérie Čadca:

Pondelok – piatok: 8,00 – 16,00 hod.

Vstup voľný