Klobúkovanie s Veronikou v galérii

Aký darček pripraviť pre deti ku Dňu detí? Mal by byť zmysluplný, veselý, hravý a mal by naplniť detské náručie.

Verím, že to všetko sa nám podarilo v Galérii Čadca, kde sme pre deti pripravili interaktívne podujatie pod názvom Klobúkovanie s Veronikou. Nápad bol inšpirovaný práve prebiehajúcou výstavou Jozefa Mundiera a jeho dcéry Veroniky, ktorá okrem iného vystavuje i umelecky spracované klobúky.

Pre deti bol pripravený materiál, z ktorého mali vyrobiť pokrývku hlavy. Bolo len na nich, akú formu, tvar i výzdobu si zvolia. Na začiatku bol len biely papier , na ktorý postupne pribúdali všakovaké ozdoby. Lepilo sa, strihalo, zošívalo, kreslilo a výsledok si môžete pozrieť na priložených fotografiach.

Veselo a hravo bolo počas celého podujatia, hlavne chlapci úlohu poňali so svojským humorom a zabávali všetkých prítomných. No a čo naplnilo detské náručie – predsa vlastne vyrobené klobúky. Niektoré deti dokonca hrdo odkráčali z galérie s klobúkom na hlave.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave podujatia, sponzorovi – Papiernictvo CECH, ktorý daroval materiál, a hlavne deťom, ktoré opäť nesklamali a ukázali svoju kreativitu a šikovnosť.