Čaro drôtu

Kultúrne a informačné centrum mesta Čadca - Galéria Čadca Vás pri príležitosti prebiehajúcej výstavy

DROTÁRI 2015 – Posuny tradície, pozývajú na besedy o drotárstve s Mgr. Katarínou Hallonovou v Galérii Čadca

16. a 17. septembra 2015 od 9,00 do 14,00 hod.

18. septembra 2015 od 11,00 do 15,00 hod.

Drotárstvo na Slovensku predstavuje špecifický fenomén, ktorý nemá obdobu v žiadnom inom štáte. Hoci patrilo k najmladším historickým remeslám dnes sa radí medzi najznámejšie.

Viac z histórie tohto remesla a taktiež zo súčasnej tvorby umeleckých drotárov na Slovensku Vám priblíži odborníčka, historička drotárstva Mgr. Katarína Hallonová vedúca oddelenia drotárstva Považského múzea v Žiline a kurátorka výstavy DROTÁRI 2015 – Posuny tradície, ktorá je v súčasnosti inštalovaná v priestoroch galérie Čadca.

Výstava predstavuje posun v oblasti drotárstva a každý nadšenec drotárskeho umenia veľký aj malý si príde na svoje. Možno tu uzrieť „svet“ z drôtu z oblasti: architektúry, rozprávky, počiatky letectva, svet hmyzu, obdivovať krásu šperkov, ale aj diela drotárov z Kysúc a mnohé ďalšie exponáty.

V rámci besied sa budú konať v Galérii Čadca aj ukážky drôtovania a taktiež si

žiaci budú môcť vyskúšať v spolupráci s umeleckými drotármi aj techniku drôtovania.

 

V prípade záujmu Vás prosíme Vašu návštevu dohodnúť vopred na č. tel.: 041/7630014, 0915822646, aby nedochádzalo k stretu viacerých tried v jednom termíne.

Bližšie informácie Vám radi poskytneme na vyššie uvedených telefónnych číslach, alebo prostredníctvom e-mailu info@mestocadca.sk.

Tešíme sa na Vašu návštevu.